Nuotolinės patyrusių odos ligų specialistų konsultacijos Kupiškyje

Melanoma – itin klastingas ir neretai labai agresyvus vėžinis susirgimas. Nerimą kelia ir tai, kad per paskutinį dvidešimtmetį melanomos atvejų pasaulyje padaugėjo trigubai. Melanoma sunkiai pagydoma, kai ši liga nustatoma jau pažengusiose stadijose
Todėl ankstyva melanomos diagnostika labai svarbus veiksnys kovojant su melanoma. Nors gausu prevencinių kampanijų, Lietuvoje ir toliau didėja sergamumas melanoma. O sunkių ligos atvejų kai pacientai pasirodo pas gydytojus per vėlai iki šiol nemažėja. Didžioji dalis sergančiųjų delsia su gydymu, bijo, neatpažįsta pirmųjų simptomų arba nesikreipia laiku pagalbos. Lietuvoje kiekvienais metais nustatoma daugiau nei 100 melanomos atvejų. Statistika rodo, kad Kupiškio rajone 2012 metais buvo nustatyta 8 melanomos atvejai 100 000 gyventojų.

Remiantis onkologijos centro duomenimis, vidutiniškai vienas žmogus per dieną Lietuvoje sužino, kad serga melanoma – agresyviausia odos vėžio forma. Didžiąją dalį sergančiųjų, net du trečdalius, sudaro moterys.

Dauguma Lietuvos žmonių žiūrėdami į savo odą, nepastebi matomų odos struktūros ir pigmentacijos pakitimų. Melanoma dažniausiai pradeda vystytis iš apgamų. Dėl šios priežasties yra itin svarbu ant kūno esančius apgamus nuolat stebėti. Kai kurių apgamų struktūra ir pigmentacija yra labiau linkusi į melanomos vystymąsi. Svarbu prisiminti, kad laiku pastebėti pirmieji požymiai gali išgelbėti gyvybę - anksti nustačius ligą, išgydyti galima apie 97-99% pacientų. Viena didžiausių problemų Lietuvoje yra melanomos diagnostikos prieinamumas - dalyje Lietuvos rajonų ir mažesnių miestelių gydytojai dermatologai ne visada lengvai pasiekiami arba jų išvis nėra. Paprastai, norint išsitirti įtartinus apgamus arba gauti patyrusių specialistų konsultaciją, pacientai privalo keliauti į didžiuosius Lietuvos miestus kaip Vilnius, Kaunas ar Klaipėda ir tuo pačiu laukti ilgose eilėse vizitui pas gydytoją.

Dabar yra kur kas daugiau modernių technologijų, padedančių gerokai anksčiau diagnozuoti ligą - nuotolinės patyrusių odos ligų specialistų konsultacijos. Viena iš galimybių greitai išsitirti - Dermtest teledermatoskopininis tyrimas, veikiantis telekonsultacijų principu. Dermest tai - saugesnė ir prieinamesnė įtartinų apgamų diagnostika, kuri buvo sukurta, siekiant pagerinti ankstyvos melanomos diagnostiką.

Lietuvoje ir Estijoje naudojant Dermtest sistemą jau ištirta 5 000 apgamų ir buvo nustatyta 60 ankstyvų odos vėžio atvejų.

Kupiškio gyventojai irgi turi galimybę pasitikrinti savo apgamus naudojantis mokama teledermatoskopijos paslauga, kuri yra prieinama VšĮ Kupiškio PASPC. Šis telemedicinos sprendimas suteikia galimybę aptikti melanomą kuo ankstyvesnėje stadijoje ir gauti greitą konsultaciją iš patyrusių specialistų.

VšĮ Kupiškio PASPC gydytojai yra aprūpinti specialiu dermatoskopu ir naudoja specialią programinę įrangą, kurios pagalba odos ligų specialistams yra išsiunčiamos teledermatoskopu atliktos apgamo nuotraukos. Šio kabineto šeimos gydytojai bendradarbiauja su Lazerinės Dermatologijos Centru Vilniuje, kurio dermatologai ir analizuoja nuotoliniu būdu Kupiškio pacientų apgamų nuotraukas.

Dermtest odos struktūros diagnostikos sistema veikia ir sparčiai plečiasi Estijoje ir Lietuvoje. Šiuo metu jau daugiau nei 150 sveikatos priežiūros specialistų Estijoje ir Lietuvoje taiko šią diagnostikos sistemą, kuri per metus padeda nustatyti daugiau negu 4000 ankstyvos melanomos atvejų. Svarbu prisiminti, kad yra itin svarbu, reguliariai tikrinti ant kūno esančius apgamus. Gydytojai dermatologai įspėja, kad jei Jūsų apgamai kelių mėnesių bėgyje pradėjo keisti spalvą, formą ar atsirado naujų besikeičiančių apgamų tuomet labai svarbu apsilankyti pas gydytoją dermatologą. Svarbu išlikti budriems ir apsaugoti save bei savo artimuosius nuo klastingos ligos.

Pastebėjote ant kūno esantį įtartiną apgamą? Nedelsiant užsiregistruokite konsultacijai Kupiškyje.

VšĮ Kupiškio PASPC
Krantinės g. 30, Kupiškis
Tel.: 8 459 52118

Daugiau informacijos apie Dermtest rasite mūsų interneto puslapyje www.dermtest.lt ir Facebook paskyroje www.facebook.com/dermtestlietuva
Pasidalinti tinklaraščio įrašu: